Blog > Komentarze do wpisu

Cukrowe figurki Angry Birds

angry birds z masy plastycznej

 

W czwartek Nikoś skończył 4 latka. Z tej okazji jutro odbędzie się imprezka, na którą Nikoś zażyczył sobie tort z Angry Birds. Mama niewiele myśląc popędziła po masę plastyczną i zaczęłam wczoraj robić figurki. To był dobry pomysł, ponieważ zrobienie 5 ptaszków, 1 procy i 4 świnek zajęło mi 4,5 godziny .... Sama praca nie była na tyle trudna (naprawdę! To tylko tak strasznie wygląda :)), jednak samo barwienie masy pożarło sporo czasu. Po pierwsze, posiadam tylko podstawowe kolory barwników (więc musiałam łączyć np. niebieski z żółtym, żeby uzyskać zielony, albo czerwony z żółtym, żeby mieć pomarańczowy), a po drugie, trzeba sporo wyrabiać, żeby uzyskać jakiś kolor :) No, ale czego nie robi się dla dzieci :)

 

figurki angry birds

Do wszystkich ptaszków wykorzystałam słomkę (dość szeroką - idealna będzie ta z Mc Donald's:)) i narzędzie do dekoracji, ostro zakończone z obu stron (takie jak TUTAJ pod numerem 5) - np. do zaznaczenia linii na białym ptaszku lub do wykończenia dziobów. Część białej masy rozwałkowałam cienko i wycięłam słomką oczy (dla wszystkich ptaszków i świnek), a także rumieńce dla tego ptaszka wyżej.

angry birds z plasteliny

Źrenice oraz brwi narysowałam jadalnym mazakiem (można to zrobić z masy cukrowej). Wszystkie ptaszki (jak i świnki) robi się w bardzo podobny sposób, tylko czasami zmieniają się "włosy", ogonek (u ptaszków) czy uszy i pyszczek (u świnek). Dlatego warto sugerować się zdjęciami :)

angry birds

Świnkom też zrobiłam oczy na wielkość słomki, a pyszczki trochę większe, które wycięłam końcówką cukierniczą 9MM.

angry birds jadalne

W poniedziałek ukaże się post z tortem Angry Birds :) 

Pozdrawiam,

gosijka

sobota, 13 lipca 2013, gosijka
Tagi: masa cukrowa
Wydrukuj

Polecane wpisy


Wszystkie zdjęcia są własnością autorki blogu. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez wiedzy i zgody autorki blogu jest zabronione.


Skrzynka pocztowa Napisz do mnie e-mail


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


free counters

Durszlak.pl

Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów Top Blogi